UdlejningsejendomLejlighed
Ejendom med 12 lejemål på ydre Frederiksberg
Fuglebakkevej 92, 2000 Frederiksberg
25.000.000 kr.Udbudspris
Nøgletal
Areal
2332m²
Værelser
24
Oprettet
17. april 2026
Investeringsdata
Afkast
5,2%
Årlig lejeindtægt
1.800.000 kr.
Nettodriftsresultat
1.300.000 kr.
Driftsomkostninger
500.000 kr.
Enheder
12(3 tomme)
Grundareal
850m²
Det lejedes værdiBolig
Beskrivelse
Velholdt ejendom med med 12 enheder, beliggende på ydre Frederiksberg sælges med gode lejere og flotte vinduer.
Beliggenhed
Kort
Kontakt sælger
Nøgleforhold
- Afkast
- 5,2% afkast
- Pris pr. m²
- 10.720 kr.
- Pris pr. enhed
- 2.083.333 kr.
Bygningsdetaljer
Fra BBR (Bygnings- og Boligregistret)
- Energimærke
- A
- Opvarmning
- Fjernvarme/blokvarme
- Byggeår
- 1970
- Ydervæg
- Træbeklædning
- Tagmateriale
- Tagpap (fladt tag)
Pris
25.000.000 kr.